YAKA KAMERASI CORONAVİRÜS DENETLEMELERİ

6 Ağustos 2020 Afra

[fusion_builder_container hundred_percent=”no” equal_height_columns=”no” menu_anchor=”” hide_on_mobile=”small-visibility,medium-visibility,large-visibility” class=”” id=”” background_color=”” background_image=”” background_position=”center center” background_repeat=”no-repeat” fade=”no” background_parallax=”none” parallax_speed=”0.3″ video_mp4=”” video_webm=”” video_ogv=”” video_url=”” video_aspect_ratio=”16:9″ video_loop=”yes” video_mute=”yes” overlay_color=”” video_preview_image=”” border_color=”” border_style=”solid” padding_top=”” padding_bottom=”” padding_left=”” padding_right=”” type=”legacy”][fusion_builder_row][fusion_builder_column type=”1_1″ layout=”1_1″ align_self=”auto” content_layout=”column” align_content=”flex-start” content_wrap=”wrap” spacing=”” center_content=”no” link=”” target=”_self” min_height=”” hide_on_mobile=”small-visibility,medium-visibility,large-visibility” sticky_display=”normal,sticky” class=”” id=”” type_medium=”” type_small=”” order_medium=”0″ order_small=”0″ dimension_spacing_medium=”” dimension_spacing_small=”” dimension_spacing=”” dimension_margin_medium=”” dimension_margin_small=”” margin_top=”” margin_bottom=”” padding_medium=”” padding_small=”” padding_top=”” padding_right=”” padding_bottom=”” padding_left=”” hover_type=”none” border_sizes=”” border_color=”” border_style=”solid” border_radius=”” box_shadow=”no” dimension_box_shadow=”” box_shadow_blur=”0″ box_shadow_spread=”0″ box_shadow_color=”” box_shadow_style=”” background_type=”single” gradient_start_color=”” gradient_end_color=”” gradient_start_position=”0″ gradient_end_position=”100″ gradient_type=”linear” radial_direction=”center center” linear_angle=”180″ background_color=”” background_image=”” background_image_id=”” background_position=”left top” background_repeat=”no-repeat” background_blend_mode=”none” animation_type=”” animation_direction=”left” animation_speed=”0.3″ animation_offset=”” filter_type=”regular” filter_hue=”0″ filter_saturation=”100″ filter_brightness=”100″ filter_contrast=”100″ filter_invert=”0″ filter_sepia=”0″ filter_opacity=”100″ filter_blur=”0″ filter_hue_hover=”0″ filter_saturation_hover=”100″ filter_brightness_hover=”100″ filter_contrast_hover=”100″ filter_invert_hover=”0″ filter_sepia_hover=”0″ filter_opacity_hover=”100″ filter_blur_hover=”0″ last=”true” border_position=”all” first=”true” type=”1_1″][fusion_text columns=”” column_min_width=”” column_spacing=”” rule_style=”default” rule_size=”” rule_color=”” content_alignment_medium=”” content_alignment_small=”” content_alignment=”” hide_on_mobile=”small-visibility,medium-visibility,large-visibility” sticky_display=”normal,sticky” class=”” id=”” font_size=”” fusion_font_family_text_font=”” fusion_font_variant_text_font=”” line_height=”” letter_spacing=”” text_color=”” animation_type=”” animation_direction=”left” animation_speed=”0.3″ animation_offset=””]

YAKA KAMERASI CORONAVİRÜS COVİD19 MÜCADELESİNDE KULLANIMI

Yaka Kamerası Coronavirüs dünyanın dört bir yanındaki güvenlik ve hizmet kuvvetleri COVID-19 pandemisi için vatandaşların yasalara uymalarını sağlamakla ve yasaların uygulanmasının denetlenmesi kontrol etmekle yükümlülükleri artmıştır. Türkiye’de diğer gelişmiş ülkelerde olduğu gibi yeni yaşam düzenine halkın uyumu ve katılımı büyük oranda başarılı oldu.

Ancak dünyada ve ülkemizde pandemi kurallarına uymayan ve kolluk kuvvetlerine zorluk çıkarıp diğer vatandaşlarında sağlığını riske atan gruplarda bulunmaktadır. Polis memurlarına ve diğer denetlemede bulunan kamu görevlilerine kasıtlı olarak protesto etmek ya da korkutmak için öksüren vakalar

Türkiye’de de basında yer almıştır. Ayrıca ülkemizde özellikle pandeminin hafif seyrettiği yaz aylarında asker uğurlamaları, düğünler, vb toplantılarda pandemi kuralları ve sosyal mesafeler hiçe sayılmıştır. Pandemi bireysel değil bütün toplum sağlığını etkileyen bir durum olduğu için kamu görevlilerin denetlemeleri önem kazanmıştır. Denetlemelerde en önemli caydırıcılık devletin bu konuda belirlediği yasalar ve bu yasaların çiğnenmesi durumunda verilecek cezalardır.

Pandemi döneminde kamu görevlileri en çok sağlık risklerine sahip meslek gruplarındadır. Toplumsal yaşantının devam edebilmesi için görevlerini yapabilmelidirler.

KAMU GÖREVLİLERİNİN YAKA KAMERASI KULLANIMI

Kamu görevlilerinin, görevlerini ifa ederken toplumsal sağlığını riske atabilecek davranışların denetiminin yanında kendi sağlıklarının da korunması önemli bir durum haline gelmiştir. Burada kamu görevlilerinden kasıt; polisler, zabıtalar, jandarma birlikleri, gardiyanlar, hastane çalışanları, itfaiyeciler vb. Bu görevliler vazifeleri gereği her türlü durumda halkın içinde bulunmak zorundadırlar ve Covid19 riski ile direkt karşı karşıyadırlar.

Yaka Kamerası Coronavirüs

YAKA KAMERASI CORONAVİRÜS

Afra Yaka Kameraları ile kamu görevlisi toplum içerisinde halk iletişiminde ilk olarak kendisine kötü niyetli insanlardan gelebilecek hastalık risklerine karşılık kamera kullanarak cihazın caydırıcılık özelliğinden dolayı riskleri belirli bir oranda düşürmektedir. Ayrıca buna rağmen oluşabilecek farklı durumlarda kamu görevlilerinin en önemli delilleri yine yaka kamerası tarafından sağlanacaktır.

Yaka Kamerası Coronavirüs ile ilgili sosyolojik çalışmalar ışığında kamusal alanda rahatlığa sebep olduğuna işaret etmiştir.

Pandemi yaşam düzeninde kamu görevlileri çok farklı yerlerde denetlemeler yapmak zorundadırlar ve görev yükleri öncesine göre bir hayli artmıştır. Ekonomik ve sosyal hayatın devam etme zorunluluğundan dolayı AVM’ler, trafik, esnaf dükkanları, düğün salonları, tatil beldeleri, toplu taşıma araçları, hastaneler, cezaevleri, vb yerler insan yoğunluğunun ve hastalık riskinin en yüksek olduğu mekanlardır. Bu tarz yerlerin denetlenmelerinde polislerin, zabıtaların, gardiyanların ve diğer kamu görevlilerin pandemi kurallarını çiğneyenlere karşı verilen cezalarda daha sonra itirazlar gelebilmektedir.

Örneğin bir zabıtanın bir marketi denetlemesinde çalışanların maskesiz çalışması veya bulunması gereken dezenfektanların olmaması gibi bir durumda ceza kesilmesi durumunda market sahibi veya çalışanları tarafından itirazlar oluşabilmektedir. Yaka Kameralarımızın asli görevi burada devreye girmekte ve kural ihlalinin tespitini ve aynı anda delilleştirilmesini sağlamaktadır. Daha önceden yapılmış araştırmalarda ve sahada yapılan gözlemlerde yaka kamerası kullanan görevlinin bu tarz tespit ve ceza kesme durumlarında kamera kaydının farkında olan kişinin itiraz yoluna gitmediği tespit edilmiştir.

Yaka kameralarımız pandemi durumunda sadece ortam koşullarının tespiti,cezalandırma delili ve caydırıcı unsur olarak kullanılmayıp, bunun yanı sıra kamu görevlilerinin görevlerini gerektiği şekilde yapıp yapmadıklarını da denetler. Yaka kamerası kullanan bir kamu görevlisi kayıt esnasında vatandaşa usulsüz davranamaz, sadece görevini yapmaya odaklanır. Bu açıdan yaka kamerası kamu görevlilerinin amirlerinin işlerini de kolaylaştırır, şikayetleri azaltır ve toplumsal yaşantıda konforun artmasını sağlar.

AFRA ELEKTRONİK

Yaka kameraları ile bu bilgiler yurtdışı araştırmalar neticesinde bildirilmiştir. Konu ile ilgili kaynak istekleri için iletişim bölümünden mail atabilirsiniz.

[/fusion_text][fusion_text columns=”” column_min_width=”” column_spacing=”” rule_style=”default” rule_size=”” rule_color=”” content_alignment_medium=”” content_alignment_small=”” content_alignment=”” hide_on_mobile=”small-visibility,medium-visibility,large-visibility” sticky_display=”normal,sticky” class=”” id=”” font_size=”” fusion_font_family_text_font=”” fusion_font_variant_text_font=”” line_height=”” letter_spacing=”” text_color=”” animation_type=”” animation_direction=”left” animation_speed=”0.3″ animation_offset=””]

Toplu kurum alım ve özel projeleriniz için iskonto oranlarımızı öğrenmek için firmamız ile iletişime geçiniz.
YAKA KAMERASI FİYAT LİSTESİ

AFRA ELEKTRONİK
Lizbon Cad. No:19/2 Öveçler Çankaya/Ankara
Tel: 0312 911 3895   Tel: 0312 232 3260

[/fusion_text][/fusion_builder_column][/fusion_builder_row][/fusion_builder_container]

, , ,

Comments (2)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Contact

İletişim

Bizimle iletişime geçmekte düşünmeyin.

Ne Yapıyoruz?

Teknolojiyi takip ediyoruz.
Bilgiyi değerlendiriyoruz.
Rekabet ediyoruz.

Çalışma Sahalarımız

Teknolojik Görüntüleme Cihazları
Tour-Guide Sistemleri
Zayıf Akım Test ve Bakım Ürünleri

Adresimiz

Lizbon Cad. No:19/2
A.Öveçler Mah. Çankaya
Ankara – TÜRKİYE

TELEFON: 0312 911 3895

Contact