BEKÇİ YAKA KAMERASI

2 Eylül 2020
2 Eylül 2020 Afra

BEKÇİ YAKA KAMERASI

Bekçi Yaka Kamerası son zamanlarda devlet tarafından bekçilik sisteminin geri gelmesi ve kamuya bekçi alımlarının yaygınlaşması ile kolluk kuvvetlerinin, çarşı ve mahallelerin güvenliği için gece saatlerinde görev yapan ve Emniyet teşkilatına bağlı olan bekçiler göreve başlamıştır.

18 Mart 2016 tarihinde Resmi Gazete’de yayımlanan kararla “çarşı ve mahalle bekçiliği” tekrar getirildi. İlk olarak 5 ilde 2 bin 234 bekçi istihdam edildi. 29 Nisan 2017 sayılı Resmi Gazete’de yayınlanan 690 sayılı Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile de 7 bin bekçi ihdası yapıldı. Bekçilerin görev alanları polis ve jandarma kadar geniş olsa da görevleri ve yetkileri, ilgili kanunda ve yönetmelikte sınırlandırılmıştır. Kolluk güçlerinin derhal müdahalesine imkan bulunmayan acil ve zorunlu hallerde genel kolluk görevleri ifa edebilirler. Yani sadece “acele ve zaruri hallerde” genel kolluk yetkisi kullanabilirler. Acil ve zorunlu haller dışında genel kolluk görevlisi gibi davranamazlar ve bu yönde yetki kullanamazlar.

BEKÇİLERİN YAKA KAMERASI KULLANIMI

Bekçilerin yetkilerinin sınırlı olması nedeni ile görev esnasında çoğu kez zorluklarla karşılaşmaktadırlar. Buna rağmen bekçilerin 2016 tarihi itibaren görev başlamalarından sonra belirli suçlarda gözle görülür azalmalar olmuştur.  Bekçilerin yetkileri Haziran-2020 tarihli yasa ile artırılmıştır. Son çıkan kanunla bu yetkiler neredeyse polise yakın hale gelmiştir.

Bekçi Yaka Kamerası ithalatçısı firmamıza bazı illerdeki karakollardan ve bekçilerin şahsi müracaatları ile yaka kameraları satışları olmuştur. Yaka kameraları bilindiği gibi kolluk kuvvetlerinin görevlerini ifasında en önemli yardımcı ekipmanlarından biri olmuş ve devlet bu projeyi desteklemiştir.

Bekçilerin çalışma zorluklarında, görevleri esnasında karşılaştığı durumlarında polisler gibi yaka kamera kullanabilirler. Yaka kamerasının yasal kullanımı ile ilgili kısıtlayıcı bir yasa bulunmamaktadır.

NASIL SATIN ALINIR?

Emniyet Genel Müdürlüğü Trafik Şubesi senede belli dönemlerde toplu yaka kamerası alımı yapmaktadır. Ancak bunlar yurtiçindeki trafik birimlerine dağıtılmaktadır. Bekçi yaka kameraları tarafımızdan kişisel olarak tek tek veya belli bir bekçi grubu biraraya gelerek toplu halde firmamızdan temin edebilir. Bekçi Güvenlik Kuvvetlerimize firmamız yaka kameralarında özel iskonto uygulamaktadır.

 

Toplu kurum alım ve özel projeleriniz için iskonto oranlarımızı öğrenmek için firmamız ile iletişime geçiniz.
YAKA KAMERASI FİYAT LİSTESİ

AFRA ELEKTRONİK
Lizbon Cad. No:19/2 Öveçler Çankaya/Ankara
Tel: 0312 911 3895   Tel: 0312 232 3260

, , ,

Comments (4)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Contact

İletişim

Bizimle iletişime geçmekte düşünmeyin.

Ne Yapıyoruz?

Teknolojiyi takip ediyoruz.
Bilgiyi değerlendiriyoruz.
Rekabet ediyoruz.

Çalışma Sahalarımız

Teknolojik Görüntüleme Cihazları
Tour-Guide Sistemleri
Zayıf Akım Test ve Bakım Ürünleri

Adresimiz

Lizbon Cad. No:19/2
A.Öveçler Mah. Çankaya
Ankara – TÜRKİYE

TELEFON: 0312 911 3895

Contact