SAKARYA ÜNİVERSİTESİ GÜVENLİK YAKA KAMERA UYGULAMASI

7 Şubat 2018
7 Şubat 2018 Afra

Sakarya Üniversitesi Güvenlik Yaka Kamera Uygulaması

Sakarya Üniversitesi Güvenlik Yaka Kamera , Sakarya Üniversitesi (SAÜ) Koruma ve Güvenlik Şube Müdürlüğü’nün güvenlik görevlileri için başlattığı yaka kameralı güvenlik görevlisi uygulaması hayata geçirildi.
Sakarya Üniversitesi’ne bağlı özel güvenlik ekiplerine yaka kameraları dağıtıldı. Özel Güvenlik Görevlileri, olası ani ve toplumsal olayların bastırılması ve fail yada faillerin daha rahat tespitinin sağlanması, yaşanan sorun ve şikayetlerin çözümlenmesi amacıyla güvenlik görevlileri yaka kamerası kullanmaya başladı. Okula giriş çıkışlarda güvelik görevlilerinin herhangi bir konuda vatandaşla diyaloğa geçtiği sırada çalıştıracağı özel yapı yaka kameraları, o andan itibaren tüm yaşananları saniye saniye kaydedecek. Caydırıcı bir özelliği bulunacak olan kameralar, olası bir anlaşmazlık durumunda, mahkemeler içinde delil niteliği taşıyabilecek.
SAÜ Koruma ve Güvenlik Şube Müdürlüğünden yapılan açıklamada, “Güvenlik yaka kamerası ile üniversitemizde yeni bir dönem başlattık. Denetlemelerimiz daha şeffaf ve düzenli olacak. Yaptığımız kontroller denetlemeler ile ilgili iddialar ve şikayetler, bu yaka kameraları ile kayıt altına alınacak ve kanıt teşkil edecek. Özellikle şunu üzerine basa basa belirtmekte fayda var ki, özel hayatın gizliliği kesinlikle korunacak ve keyfi çekim asla yapılmayacaktır. Özel Güvenlik Görevlilerimiz, sürücü ya da kişiyle görüşmeye başlarken ‘yapacağımız tüm görüşmeler bu kamerayla kayıt altına alınacaktır’ uyarısında bulunacaklar. Özellikle alkollü sürücülerle ve bandrolsüz araçlarla kampüs alanına girmek isteyen sürücülerle çok tartışmalar yaşanmakta. Bu şekilde bu olumsuzlukların önüne geçilecektir. Elde edilecek görüntüler yasa gereği 6 aya kadar saklanacak” denildi.
Açıklamanın devamında ise, “170 derece görüş açısına sahip yaka kameraları, HD 720p ile 3 saat kesintisiz çekim yapabilmekte, yüzlerce fotoğraf çekebilmekte, uzaktan kumanda ile de çalışabilmekte, her türlü hava koşullarında hem gece hem gündüz kullanılabilmekte ve görüntüler full hd fotoğraf ve video olarak 32 GB’lık depolama alanına kaydedilebilmektedir” ifadelerine yer verildi.

 

Sakarya Üniversitesi Güvenlik Yaka Kamera

Milliyet
06 Temmuz 2017

 

 

Toplu kurum alım ve özel projeleriniz için iskonto oranlarımızı öğrenmek için firmamız ile iletişime geçiniz.
YAKA KAMERASI FİYAT LİSTESİ

AFRA ELEKTRONİK
Lizbon Cad. No:19/2 Öveçler Çankaya/Ankara
Tel: 0312 911 3895   Tel: 0312 232 3260

 

, , ,
Contact

İletişim

Bizimle iletişime geçmekte düşünmeyin.

Ne Yapıyoruz?

Teknolojiyi takip ediyoruz.
Bilgiyi değerlendiriyoruz.
Rekabet ediyoruz.

Çalışma Sahalarımız

Teknolojik Görüntüleme Cihazları
Tour-Guide Sistemleri
Zayıf Akım Test ve Bakım Ürünleri

Adresimiz

Lizbon Cad. No:19/2
A.Öveçler Mah. Çankaya
Ankara – TÜRKİYE

TELEFON: 0312 911 3895

Contact