POLİS YAKA KAMERASI UYGULAMASI

6 Haziran 2017
6 Haziran 2017 Afra

Polis Yaka Kamerası Uygulaması

YAKA VE EKİP OTOSUNA KAMERA
Polis Yaka Kamerası Uygulaması , Yaka ve ekip otosuna yerleştirilen kameralar ile 45 günlük test uygulaması, istenilen sonuca ulaştığı takdirde Türkiye genelinde uygulanacak. Böylece polisin her gittiği olay ve bütün gelişmeler kayıt altına alınacak.

Polislere ve polis otolarına kamera sistemleri yerleştirmeyi planlanan projenin 45 günlük test uygulaması 15 kamera ile başlatıldı.

POLİS-VATANDAŞ İLİŞKİSİ AN BE AN KAMERADA
Polis ve vatandaş arasındaki tüm gelişmelerin kayıt altına alınmasını sağlayan kameralar gözaltına alınan kişilerin karakola götürülene kadar tutuldukları araçlarda kötü muameleler yapıldığı veya rüşvet istendiği yönündeki iddiaların önüne geçtiği gibi kendi kendini de denetlemiş olacak.

Polis araçlarına yerleştirilen seyyar kameralar, polis memurunun kıyafetine de takılarak olay anında yaşananları kayıt altına alabiliyor. Polislerin gittikleri olaylarda kayıt yapacağını anlatan Emniyet yetkilileri, kameraların 50 metrelik görüş mesafesine sahip olduğunu, gece görüş özelliği bulunduğunu, ses kaydı yapıp fotoğraf da çekebildiğini anlattı. Yetkililer, ”Kamera, hem suçla mücadelede hem de polisin iç denetiminde önemli rol oynayacak. Polisin kötü muamele yaptığı iddialarının aydınlatılmasına da katkı sağlayacak” dedi.

İLK ETAPTA 200 POLİS
Kameralı Polis projesiyle altı bölgede görev yapan asayiş ekipler amirliklerine ve motosikletli timlere ilk etapta birer tane dağıtılan kameralardan, yakın zamanda yaklaşık 200 ekibe, daha sonra Çevik Kuvvet ve Terörle Mücadele gibi şubelere de verileceği açıklandı. Polis Yaka Kamerası Uygulaması

Her ekipte GPS sistemi, suç kaydı, çalıntı otomobil gibi ayrıntıların sorgulanabildiği tablet bilgisayarların ardından kameralar da bulunacak.

Öte yandan kayıt altına alınan görüntülerin adli etiket unsuru taşıması takdirinde ekipler tarafından arşivleneceği ifade edildi.

Kaynak: Ensonhaber
Tarih:  06.03.2013

 

 

 

Toplu kurum alım ve özel projeleriniz için iskonto oranlarımızı öğrenmek için firmamız ile iletişime geçiniz.
YAKA KAMERASI FİYAT LİSTESİ

AFRA ELEKTRONİK
Lizbon Cad. No:19/2 Öveçler Çankaya/Ankara
Tel: 0312 911 3895   Tel: 0312 232 3260

 

, , , , ,
Contact

İletişim

Bizimle iletişime geçmekte düşünmeyin.

Ne Yapıyoruz?

Teknolojiyi takip ediyoruz.
Bilgiyi değerlendiriyoruz.
Rekabet ediyoruz.

Çalışma Sahalarımız

Teknolojik Görüntüleme Cihazları
Tour-Guide Sistemleri
Zayıf Akım Test ve Bakım Ürünleri

Adresimiz

Lizbon Cad. No:19/2
A.Öveçler Mah. Çankaya
Ankara – TÜRKİYE

TELEFON: 0312 911 3895

Contact