ANTALYA YAKA KAMERALI TRAFİK DENETİMİ

8 Ağustos 2019
8 Ağustos 2019 Afra

Antalya Yaka Kameralı Trafik Denetimi

Antalya Yaka Kameralı Trafik Denetiminde alkol kontrolü yaptırmaktan kaçındığı trafik polisine “Üflemesem olmaz mı memur bey, yapabileceğim bir şey var mı?” diyerek rüşvet teklifinde bulunduğu iddia edilen sürücü mahkemelik oldu.
AA muhabirinin edindiği bilgiye göre, Antalya İl Emniyet Müdürlüğü Trafik Şube Müdürlüğü ekiplerinin gerçekleştirdiği kontrollerde durdurulan araç sürücülerinden K.K, alkolmetreye üflemekten kaçındı.
İddiaya göre, sürücü K.K, trafik polisi A.Y’ye, “Üflemesem olmaz mı memur bey, yapabileceğim bir şey var mı?” diye sordu. Sürücünün istenen evrakı getirmek için aracına gidip döndüğü sırada elinde bir miktar para gören polis, duruma tepki gösterdi. Yaşananlar trafik polisinin yakasındaki kamera tarafından da kaydedildi. K.K. hakkında “kamu görevlisine rüşvet teklif etme” suçundan tutanak tutan polis memuru A.Y, savcılığa şikayette bulundu.
Yaka kamerası görüntülerini inceleyen savcı, şüpheli hakkında kamu davası açılması için iddianame hazırladı. İddianamenin kabul edilmesi üzerine K.K. hakkında Antalya 1. Ağır Ceza Mahkemesinde 2 yıldan 6 yıla kadar hapis istemiyle dava açıldı. K.K’nin katılmadığı duruşmada, sanığın avukatı, müvekkilinin alkol kullanmadığını iddia etti. Müvekkilinin bugüne kadar hiçbir kazaya karışmadığını savunan avukat, olayın yanlış anlaşılmadan kaynaklandığını öne sürdü. Duruşma savcısı ise mütalaasında, rüşvet verme iradesini ortaya koyan yeterli delil bulunmadığı ve atılı suçun şüphede kaldığından sanığın beraatine karar verilmesini istedi. Mahkeme heyeti, bir üst mahkemeye itiraz yolu açık olmak üzere sanığın beraatine hükmetti. Polis memurunun avukatı ise haksız buldukları kararın düzeltilmesi için dosyayı istinaf mahkemesine götüreceklerini söyledi.

Kaynak: Anadolu Ajansı

Antalya Yaka Kameralı Trafik Denetimi

, , , ,
Contact

İletişim

Bizimle iletişime geçmekte düşünmeyin.

Ne Yapıyoruz?

Teknolojiyi takip ediyoruz.
Bilgiyi değerlendiriyoruz.
Rekabet ediyoruz.

Çalışma Sahalarımız

Teknolojik Görüntüleme Cihazları
Tour-Guide Sistemleri
Zayıf Akım Test ve Bakım Ürünleri

Adresimiz

Lizbon Cad. No:19/2
A.Öveçler Mah. Çankaya
Ankara – TÜRKİYE

TELEFON: 0312 911 3895

Contact